Jak pielęgnować skórzaną torebkę

Skórzane torebki są bardzo praktyczne, a do tego stanowią świetny dodatek do wielu stylizacji. Ich liczne zalety sprawiają, że od wielu lat cieszą się wielkim powodzeniem i są chętnie wybierane przez kobiety. Ponadto, gdy będą odpowiednio zadbane, staną się dodatkiem, który posłuży przez wiele lat. Właśnie dlatego istotne jest, by nie zaniedbywać ich regularnej pielęgnacji.

Pielęgnacja wewnętrznej strony torebki

Chcąc przeprowadzić zabiegi konserwacyjne, najpierw należy opróżnić torebkę z całej zawartości. Żeby przywrócić jej czystość, trzeba się najpierw pozbyć bałaganu ze środka.

Gdy torebka będzie już pusta, możemy zając się czyszczeniem wnętrza. Do usuwania zabrudzeń z powierzchni materiału można użyć wilgotnej ściereczki. W przypadku szczególnie uporczywych plam, sprawdzi się płyn do prania bawełny lub inny środek służący do czyszczenia delikatnych tkanin.

Po zakończeniu czyszczenia wewnętrznych zabrudzeń, należy odłożyć torebkę do suszenia. Nim zabierzemy się do konserwacji zewnętrznej strony torebki, musimy poczekać aż wyschnie.

Konserwacja z zewnątrz

Podczas konserwacji zewnętrznej strony torebki, pierwszym krokiem jest oczywiście jej wyczyszczenie. Regularne usuwanie wszelkich zabrudzeń jest bardzo ważne. Tylko wtedy, gdy zadbamy o czystość torebki, będziemy mogli cieszyć się jej perfekcyjnym wglądem przez wiele lat. Bardzo ważne, by z tym nie zwlekać. Skórzaną torebkę należy czyścić zawsze, gdy zauważymy na jej powierzchni jakieś plamy. W innym przypadku mogą one stać się niemożliwe do usunięcia.

Gdy już upewnimy się, że nasza torebka jest czysta, kolejnym krokiem powinno być zadbanie o jej właściwe natłuszczenie. Jest to bardzo ważne, ponieważ pozwala zabezpieczyć ją przed pękaniem, kruszeniem się, czy powstawaniem szczelin lub rys. W tym celu warto stosować specjalne, dedykowane preparaty.

Ostatnim, niezwykle istotnym krokiem, który pozwala sprawić, że torebka będzie świetnie się prezentować przez wiele lat jest impregnacja. W tym celu warto korzystać ze specjalistycznych środków, które pozostawiają na jej powierzchni niewidoczną powłokę, chroniącą przed uszkodzeniami.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Kagenbags
Sklep internetowy Shoper.pl