Jak powstają nasze torebki.

Solidnie wykonana skórzana torebka jest ponadczasowa i piękna, może służyć przez wiele lat. Jest to materiał szlachetny, a odpowiednio wykorzystany nabiera właściwych kształtów, kolorów. Wszystkie nasze produkty są szyte ręcznie z zachowaniem najwyższych standardów rzemiosła. Każdy etap produkcji - od szkicu, doboru materiałów i wykończeń, poprzez szycie, aż po testy wytrzymałościowe jest traktowany z równą starannością.

Nowy model, zanim trafi do produkcji jest sprawdzany, a w razie potrzeby wprowadzane są korekty, aby sprostać najbardziej wymagającym klientom. Torebki z naturalnej skóry to towar niezwykle pożądany i ekskluzywny.

1. Wszystko rozpoczyna się od inspiracji
Trendy modowe, opinie naszych Klientów dotyczące ulubionych rozwiązań, a także stylizacje, jakie widzimy na co dzień na ulicach miast – to wszystko może stać się inspiracją dla nowej torebki ze skóry. To z niej powstaje pierwszy pomysł, który pozwala zwizualizować naszej poznańskiej projektantce nie tylko jak może wyglądać ostateczny produkt, ale także jak będzie się prezentować na osobie go noszącej. Wówczas też powstają pierwsze szkice - wielokrotnie poprawiane, udoskonalane oraz konsultowane z innymi osobami. Uwzględniany jest nie tylko kształt, ale również kolorystyka, sposób zamknięcia czy wielkość.

2. Z pomysłu rodzą się projekty, wykroje i szablony
Szkice, choć niezwykle przydatne na wstępnym etapie projektowania, nie mogą stanowić podkładki do produkcji właściwej torebki skórzanej. Niezbędne jest przygotowanie szczegółowego szablonu technicznego, gdzie rozrysowany zostanie każdy możliwy detal produktu, wraz z instrukcją jego umieszczenia, funkcjonalności czy koloru. To na tym etapie powstają także wykroje – nasze torebki skórzane są wykonywane ręcznie, dlatego jesteśmy w stanie samodzielnie zadbać o każdy, nawet najmniejszy szczegół, co przekłada się na znacząco wyższą jakość ostatecznego produktu.

 


3. Materiał to podstawa
Każda nasza torebka skórzana – mała czy duża, wyjściowa czy na co dzień – jest ręcznie wykonywana z naturalnej skóry. Wybieramy wyłącznie taką, która jest miękka, przyjemna w dotyku, a zarazem wyróżnia się luksusowym zapachem, jaki jest w stanie zapewnić wyłącznie wysokogatunkowy materiał. Równie ścisłą selekcję podejmujemy wobec podszewek czy innych dodatków, jakie ostatecznie staną się częścią gotowego produktu. Zależy nam, żeby całość nie tylko prezentowała się atrakcyjnie, ale również była wyjątkowo wytrzymała – w końcu torebki skórzane muszą poradzić sobie nawet z większymi obciążeniami.4. Prototyp, czyli czy pierwotny pomysł jest w rzeczywistości funkcjonalny i estetyczny?
Wierzymy naszym pomysłom, szkicom i szablonom – jednak czasami dwuwymiarowy projekt nie jest równie atrakcyjny w wersji trójwymiarowej. Dlatego zawsze przygotowujemy prototyp, zgodnie z wszystkimi wcześniejszymi ustaleniami, co do wielkości, kształtu, koloru czy nawet najmniejszych wykończeń. Zależy nam, aby pierwsza wersja wyglądała tak, jak ma wyglądać ta finalna. Tylko w ten sposób można realnie ocenić czy produkt rzeczywiście sprawdzi się w rękach i na ramionach naszych Klientów.

5. Testowanie i poprawianie
Gotowy prototyp zawsze szczegółowo sprawdzamy pod kątem ich wytrzymałości – tej wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Torebka z naturalnej skóry musi sobie doskonale radzić z określonymi obciążeniami, uszkodzeniami mechanicznymi czy po prostu próbą czasu. To wszystko jesteśmy w stanie przetestować w naszym zakładzie produkcyjnym, analizując każdy szczegół produktu. Każda nieścisłość jest odnotowywana, aby móc wprowadzić niezbędne poprawki oraz przygotować kolejny prototyp, który ponownie jest testowany.

6. Ostatnie testy i rozpoczęcie produkcji
Skórzany prototyp, który przejdzie wszystkie nasze testy, jest tym, który dopiero możemy przekazać dalej. Cała dokumentacja, czyli projekt, wykroje, instruktaże oraz sam prototyp, trafia do naszych mistrzów kaletnictwa. To oni przystępują do produkcji właściwej metodą handmade, czyli ręcznie wytną i wykonają każdy element torebki ze skóry, łącząc je ze sobą. Zadbają też, aby każdy szew, wszyty zamek czy dodatkowe zdobienia prezentowały się równie atrakcyjnie, co pierwszy zatwierdzony pomysł, zaprojektowany przez naszą projektantkę.

7. Kontrola jakości
Ostatnim etapem jest szczegółowe sprawdzenie czy każdy model rzeczywiście jest zgodny z założeniami projektu i instruktażu. Tj. czy jest wytrzymały, czy prezentuje się elegancko, a także czy pozostaje funkcjonalny. Nasz zespół weryfikuje nawet najmniejszy detal, aby do Klientów trafiły akcesoria, z których zarówno oni, jak i my możemy być dumni. Jeżeli torebka skórzana przejdzie kontrolę jakości, trafia do naszego sklepu internetowego, gdzie będzie czekać na nowego właściciela.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Kagenbags
Sklep internetowy Shoper.pl