Wyższość skóry naturalnej nad tzw. skórą ekologiczną

Dlaczego warto wybrać produkty ze skóry naturalnej, zamiast ekologicznej?

Ten temat, choć nadal chwilami kontrowersyjny jest tak naprawdę prosty do wyjaśnienia. Na forach internetowych czy mediach społecznościowych można spotkać się z różnymi opiniami i światopoglądami, jednak ciężko jest sprzeczać się z faktami na temat wyższości skóry naturalnej nad ekologiczną pod właściwie wszystkimi względami. Od estetycznych, przez funkcjonalne, po nawet - co może spotkać się ze zdziwieniem - aspekty dotyczące ochrony środowiska.

Podstawowe definicje

Zanim przejdziemy do wyjaśniania korzyści z korzystania skóry naturalnej należy wyjaśnić czym jest. Otóż, jak można się domyślić, jest to produkt pochodzenia zwierzęcego, odpowiednio obrabiany, czyszczony, licowany, a także konserwowany w zakładach (często rodzinnych, z historią sięgającą dziesiątek lat). Za to wariant ekologiczny jest od samego początku wytwarzany w fabrykach przemysłowych, najczęściej na masową skalę na automatycznych liniach technologicznych. Jego zadaniem jest wizualne imitowanie produktów z materiału zwierzęcego, co często rzeczywiście się udaje.

Dlaczego lepsza?

A więc: dlaczego skóra naturalna jest zdecydowanie korzystniejszym wyborem, niż ekologiczna? Zacznijmy od kwestii finansowych: często zwraca się uwagę, że produkty z prawdziwego materiału są znacznie droższe. Jednak należy pamiętać, że nawet jeżeli kupujemy wariant ekologiczny będzie on tani tylko i wyłącznie w przypadku produktów o bardzo niskiej jakości. Wybierając wyższą jakość spotkamy się z podobną ceną.

Przejdźmy do aspektu ochrony środowiska: skóra ekologiczna, wbrew swej nazwie, jest wytwarzana w zakładach przemysłowych przy pomocy środków chemicznych, których obróbka powoduje wydzielanie się do otoczenia bardzo szkodliwych substancji.

Najistotniejszą zaletą wariantów naturalnych jest ich wysoka trwałość - doskonale przepuszczają powietrze, a zarazem pozostają wodoodporne i doskonale radzą sobie z uszkodzeniami mechanicznymi. Ich imitacje łatwo ulegają uszkodzeniu, a zarazem są mniej wygodne podczas noszenia dla użytkownika.

Gdzie można znaleźć produkty ze skóry naturalnej?

W asortymencie sklepu internetowego KagenBags można znaleźć wyłącznie produkty ze skóry naturalnej, które zachwycają atrakcyjnym wyglądem, wysokim komfortem noszenia, a także długą żywotnością. Zdecydowaliśmy się na prawdziwy materiał właśnie ze względu na wymienione wyżej korzyści. Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty, jak i profili na Facebooku, czy Instagramie.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Kagenbags
Sklep internetowy Shoper.pl